Szöveg másolása

Leírás

Ezzel a programmal egy képre ráírhatsz nagy mennyiségű szöveget (egy 1920x1080-as képre akár 2332781 karakter is ráférhet!), anélkül, hogy bárki is észrevenné. Ez úgy lehetséges, hogy a kép pixelein egy kis módosítást végzünk, ezzel adatokat tárolva rajta. Ez azonban egy olyan kis módosítás, ami alig észrevehető (max. ±1 - ±7 változás RGB színenként, beállítástól függően), ez a felülírt bitek számától függ (minél nagyobb, annál jobban sérül a kép, annál észrevehetőbb). De mivel ilyen kis módosításokat végzünk a pixeleken, a kép NEM tömöríthető veszteségesen (pl.: .jpg fájl). A feltöltött kép mindegy, milyen képformátumú, de a letöltött (alapértelmezetten .png) fájl nem sérülhet, máskülönben a szöveg nem lesz visszakódolható!

Útmutató

Titkosítás

  1. Tölts fel egy képet, amire a titkosított szöveget szeretnéd írni!
  2. Ha szeretnéd a képen tárolandó szöveget letitkosítani, írj be egy jelszót! Ellenőrizd le, hogy biztosan azt a jelszót adtad meg, amit szeretnél (kattints a szem ikonra a megjelenítéshez), mert különben nem fogod tudni visszakódolni a szöveget!
  3. Írd be a titkosítandó szöveget, figyelj arra, hogy a bájtok száma ne haladja meg a maximális bájtok számát (ilyenkor a bájtok száma piros lesz).
  4. Ha szeretnéd, módosíthatod a felülírandó bitek számát, ez minél kisebb, annál kevésbé észrevehetőek a képen végzett módosítások, viszont annál kevesebb szöveg is fér a képre és a titkosítás/visszakódolás is tovább tart. Ha bepipálod a 'legkevesebb' lehetőséget, a felülírt bitek száma, mindig a lehető legkisebb értéken lesz (ha a szöveg hosszabb akkor automatikusan nő)
  5. Ha szeretnéd, bepipálhatod a 'teljes kép kitöltése' lehetőséget, ilyenkor a képre ráírandó adatot folyamatosan ismételgeti a kép pixelein, hogy mindegyik pixel módosítva legyen, ezáltal kevésbé feltűnőek a képen végzett módosítások, hiszen a teljes kép minősége romlik nem csak egy részé. Viszont így a titkosítás tovább fog tartani (a visszakódolást nem befolyásolja).
  6. Kattints a 'Szöveg titkosítása' gombra és várd meg amíg a titkosítás befejeződik (vagy a megszakításhoz nyomd meg a 'Mégse' gombot)!
  7. Töltsd le a képet a 'Kép letöltése' gomb segítségével!
  8. Vigyázz, a fájl csak veszteségmentesen lehet tömörítve (pl.: png fájl, jpg nem!), különben a rajta lévő adat elveszik. Ezért például ha át szeretnéd valakinek küldeni a képet, ne messengeren küldd át, mert az adatok elvesznek.

Visszakódolás

  1. Tölts fel a képet, amiről vissza szeretnéd kódolni a ráírt szöveget!
  2. Ha a jelszókódolás automatikusan bekapcsolódik, adj meg egy jelszót!
  3. Kattints a 'Szöveg visszakódolása' gombra!
  4. Várd meg amíg a visszakódolás befejeződik, vagy kattints a 'Mégse' gombra a megszakításhoz!
  5. Ha minden rendben, a visszakódolt szöveg megjelenik.

Működés

Ha a titkosítás gombra kattintasz, a beírt szöveg és a jelszó el lesz küldve a szervernek, hogy letitkosítsa. A szerver átalakítja a karaktereket bájtokká. Valamelyik karakter csak 1 bájtból (pl.: 'a', 'f') és van ami több bájtból áll (pl.: 'ű', '😀').

Egy kép pixelekből áll, minden pixel 3 színből, minden szín 8 bitből (0-255). Így például egy rgb(132, 211, 35) színű pixel piros (red) színének értéke 132, ez binárisan 10000100 (8 bit). Ha ennek felülírjuk az utolsó 3 bitjét, az alig fog feltűnni (max. ±7 változás). Ha a bájttá átalakított betűk értékét is binárissá alakítjuk, az is 8 bitből fog állni (pl.: 01001101). Sorban megyünk a pixeleken és színeken, mindig felülírjuk az aktuális szín utolsó 3 bitjét a soron következő bájt soron következő 3 bitjére (pl.: 10000100 + 01001101 = 10000010).

Egy képen nem csak a titkosított szöveget, hanem egyéb adatokat is tárolunk. Ezért foglalt alapból 19 bájt. A kép elején a verzió, a jelszókódoltság és egyéb információk vannak tárolva, a kép végén pedig egy ellenőrzőkód található. Ez garantálja, hogy a kép nem sérült.

Kapcsolat

Ha szeretnéd velünk felvenni a kapcsolatot, kérdésed lenne, akkor bátran írj az info@ma-elk.hu e-mail címünkre!

Ha hibát találtál, kérlek írj a hiba@ma-elk.hu e-mail címre! Ez tényleg nagy segítség tud lenni!

Fájl böngészése vagy húzd ide a képet
Mégse